Žížala

Asi si už mnozí z vás všimli že žížaly jsou perfektní nástraha zejména na parmy, ale i kapry a ostatní ryby. Žížala je výborná nástraha i pro styl lovu chytání u břehu. Několika slovy: Žížala je všestraná nástraha.....


Něco málo o biologii žížal

Žížala obecná (Lumbricus terrestris)    Má složené svaly ze dvou vrstev - příčných a podélných.Napnutím příčného svalstva se pohne dopředu přední část jejího těla.

Způsob života a potrava: Potravou je pro ní země obsahující organické látky, spadlé listí nebo drobní uhynulí živočichové. Vše si schovává ve svých spletitých chodbičkách. K neutralizaci, tedy vyrovnání pH, spolykané půdy má v jícnu vápenité žlázy. 

Rozmnožování: Jsou to hermafrodité, mají tedy jak samičí, tak samčí pohlavní orgány. Ke svému oplození ale potřebují sperma druhého jedince kvůli odlišné genetické informaci. Páří se většinou za teplých letních nocí na zemském povrchu, kdy partnera přilákají svými pachovými signály.  


Žížala jako nástraha

    Žížala se dá použít i jako nástraha a to nástraha na ryby. Spousta lidí ji používá kvůli její atraktivitě. Je to všestraná nástraha a po dešti se dá najít téměř všude.

    My se dnes na tuhle nástrahu trochu zaměříme.

Samotné naleznutí nástrahy v přírodě

    Žížalu ve volné přírodě můžeme najít teměř kdekoliv pokuď je půda alespoň trochu vlhká. Nejlépe se hledají v noci za úplné tmy baterkou přez jejiž diodu je potažen červená krepový papír nebo červená nálepka. Jejich největší výskyt je v oblastech rozkypřené hlíny a středně vysoké a mokré trávy.


©2012 WikiFishingTeam. Všechna práva vyhrazena.